De eerste A400M ontving het gebruikelijke eresaluut door de brandweer van Brussels Airport (Foto Bob Verhegghen)
Nieuwsbrief 157 - Oktober 2020
Vrienden van de luchtvaart,
op vrijdag 9 oktober landde op de militaire luchthaven te Melsbroek het eerste A400M transportvliegtuig voor de 15de Wing. In totaal kochten België en Luxemburg gezamenlijk acht toestellen aan. Het toestel dat vandaag als eerste arriveerde draagt staartnummer CT-01 en is het enige toestel dat de markings van de Luxemburgse strijdkrachten draagt, de andere zeven toestellen zullen naar goede gewoonte de Belgische roundel krijgen.
De acht transporttoestellen gaan deel uitmaken van het 20sq van de 15de Wing, de zogenaamde "Belgium-Luxembourg Binational Air Transport Unit A400M" (BNU A400M) met zowel Belgische als Luxemburgse bemanningen. Het is de bedoeling dat de overige zeven toestellen tegen 2023 afgeleverd zijn en gaandeweg de opdrachten van de trouwe C-130's zullen overnemen. Alle toestellen worden op Melsbroek gestationeerd. Zoals gebruikelijk bij de aflevering van een nieuw toesteltype – en alsof de start van oktober nog niet druilerig genoeg verliep – werd de CT-01 plechtig onthaald met een watergordijn en aansluitend een persconferentie. In de volgende editie van Hangar Flying volgt er een uitgebreid artikel over de eerste A400M bij de 15e Wing.
De Belgische luchtvaartindustrie is nauw betrokken bij het A400M-programma. Bedrijven zoals Sabca, Sonaca en Asco leveren onderdelen voor de wereldwijde vloot van dit type. De binationale unit van België en Luxemburg is de (tot nu toe) laatste afnemer van het type. De luchtmachten van Duitsland, Frankrijk, Spanje, het VK en Turkije vliegen al langer met de A400M. Maleisië is de enige niet-NATO operator van het type, met vier vliegtuigen in de vloot.
-Op dinsdag 29 september vertrokken vier F-16's vanop Florennes naar Jordanië in het kader van de internationale missie Inherent Resolve tegen IS. Een detachement van zo'n 125 militairen zal de inzet van de vliegtuigen ondersteunen. Het is ondertussen de derde keer dat België toestellen naar het Midden-Oosten stuurt. De opdracht, goedgekeurd voor een periode van één jaar, is drieledig: het vliegen van verkenningsopdrachten boven Irak en een stukje Syrisch niemandsland, het beschermen van coalitietroepen op de grond en precisieaanvallen tegen milities van IS.
-Sonaca kwam eerder deze maand met het goede nieuws dat het tegen zomer 2021 twee Sonaca 200 Trainer Pro-toestellen mag leveren aan het Zwitserse Motorfluggruppe Zurich. De Zwitsers kozen voor het lestoestel van de Belgische vliegtuigbouwer uit Gosselies omwille van een combinatie van vliegbereik en payload. Het toestel is eveneens gecertificeerd voor nachtvluchten. Eind september plaatste de Franse Aéroclub de Camargue ook nog een bestelling voor een Sonaca 200 NG.
-Jammer genoeg wordt het luchtvaartnieuws nog steeds grotendeels beheerst door het coronavirus. Sinds 14 september beschikt Brussels Airport over een COVID-19 testcentrum. Passagiers die in functie van hun bestemming een COVID-test moeten laten afnemen, kunnen terecht in het Test Centre. Ook wie niet reist maar in het kader van contact tracing getest dient te worden, kan op Brussels Aiport hiervoor terecht.
Arnaud Feist, CEO van Brussels Airport: "We hebben het initiatief genomen om een testcentrum te installeren op de luchthaven om de gezondheidsmaatregelen tegen de verspreiding van COVID-19 nog te versterken en zo ons steentje bij te dagen aan de volksgezondheid. De resultaten van de tests zullen snel meegedeeld worden aan de passagiers. Testing vormt een essentieel element om de luchtvaartsector en de economie in het algemeen toe te laten om geleidelijk aan uit het moeras te geraken zonder de gezondheidsveiligheid in gevaar te brengen."
Het testcentrum wordt door logistieke partner Ecolog, in samenwerking met Eurofins-Labo van Poucke, uitgebaat. Wie zich wil laten testen meldt zich best vooraf aan via https://brusselsairport.ecocare.center/.
Brussels Airport werd eveneens door het Airport Council International bekroond met een Airport Health Accreditation voor de genomen COVID-maatregelen.
-Naast een gezondheidscrisis is het COVID-verhaal ook vooral een logistieke crisis. Denk maar aan de miljoenen mondmaskers en andere persoonlijke beschermingsmiddelen die tijdens de lockdownperiode de hele wereld rondgevlogen werden. In een latere fase zal ook de verspreiding van het/de vaccin(s) een enorm huzarenstukje worden. IATA becijferde dat er 8.000 Boeing 747-vluchten nodig zijn om wereldwijd één dosis per persoon af te leveren. En vaccins zijn geen mondmaskers maar time sensitive cargo, slechts beperkt houdbaar én binnen een bepaald temperatuurbereik. We staan mogelijk aan de vooravond van het grootste logistieke vraagstuk van onze tijd.
Met zijn ervaring in de behandeling van pharma en bederfbare goederen profileert Brussels Airport zich alvast als een van de toekomstige draaischijven voor de verspreiding van een vaccin. In samenwerking met community partner Air Cargo Belgium (ACB) riep de luchthaven de Taskforce BRUcure in het leven om – ondanks de vele vraagtekens – alvast de nodige voorbereidingen te treffen. Geert Keirens van Air Cargo Belgium: "Het COVID-19 vaccin verhaal toont eens te meer de sterkte van Brucargo. Dankzij de uitgebreide ervaring van deze community met transport van vaccins, in het bijzonder het ebola-vaccin op droogijs, en de jarenlange samenwerking kan onze cargogemeenschap nu al een robuust logistiek platform aanbieden om alle types COVID-19 vaccins te importeren en exporteren, ten dienste van de volksgezondheid. Tevens zet ACB, via samenwerking met provincie Vlaams-Brabant, in op een community controltower functie, waarbij COVID-19 vaccin zendingen continu gemonitord zullen worden op Brucargo."
-Het Japanse ANA All Nippon Airways kondigde aan dat het vanaf medio oktober opnieuw Brussel zal aanvliegen; de vluchten waren sinds het einde van maart opgeschort. Gezien het passagiersvervoer door de huidige inreisbeperkingen op een (zeer) laag pitje staat, zal er alleen vrachtverkeer tussen Japan en België gevlogen worden. Net zoals voordien zal de 787-9 Dreamliner ingezet worden, zij het voorlopig dus zonder passagiers…
-Een item dat reeds enkele jaren zo nu en dan opduikt in het nieuws is de intentie van de Amerikaanse autoriteiten om op Brussels Airport een zogenaamde "pre-clearance facility" te openen. Reizigers die op Zaventem opstappen vervullen alle immigratievereisten op Belgische bodem en arriveren in de VS als het ware op een binnenlandse vlucht, met als grote voordeel kortere (en meer voorspelbare) connectietijden. Het systeem is al actief op de grotere luchthavens van Canada, in Ierland en in de Verenigde Arabische Emiraten. Op 28 september werd het officiële akkoord getekend tussen België en de Verenigde Staten; een termijn voor de installatie van de faciliteiten is echter nog niet bekend.
-De Belgian Drone Federation publiceerde onlangs enkele opmerkelijke cijfers voor de dronesector in ons land. Zo slaagden 60% van de deelnemers op het theoretisch DGLV examen. Het aantal geregistreerde drones daalt met 18%, maar ook het aantal schrappingen in 2019 daalt met 40%. Doordat er minder drones geregistreerd worden dan de effectieve verkoopscijfers is de conclusie snel gemaakt dat er veel toestellen illegaal vliegen. Ons land telt 1531 klasse 1-piloten en 678 klasse 2-piloten, ook weer minder officiële piloten dan verwacht. Er werden de afgelopen vier jaar slechts 2682 afwijkingen aangevraagd (om bv. in gecontroleerd luchtruim te vliegen). Dat zijn slechts 1,75 aanvragen per piloot klasse 1. Een weinig realistisch cijfer, gelet op het complexe luchtruim boven ons land. Volgens de federatie heeft dit lage cijfer een viertal oorzaken: een afwijking is te duur, piloten wachten niet steeds op de afwijking onder druk van de klant, het proces van de afwijking is te complex of men verkiest om illegaal te vliegen.
-Op 24 september kondigde de luchthaven Oostende-Brugge een groei aan van 150% in cargovolumes ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, die uiteraard mede op conto van de coronacrisis te schrijven valt. Verder verwachtte men met de komst van de Chinese Hongyuan Group nog een significante stijging van de tonnages. Enkele weken later zouden sommige van deze vluchten op Zaventem afgehandeld worden; of de groep zijn volledige terugkeer naar Oostende maakt blijft koffiedik kijken. Ook de luchthaven van Luik, in het voorjaar nog uitgeroepen tot Europese draaischijf van de WHO, tekende voor stijgende cijfers, hier bedroeg de groei aan tonnages zo'n 10%. CEO Luc Partoune verwacht dat deze tendens zich ook na de crisis zal verderzetten.
-De rauwe cijfers tonen nog maar eens aan dat de passagiersluchtvaart een ongekend slechte periode doormaakt. De luchthaven van Charleroi, bijvoorbeeld, verwerkte tijdens de zomermaanden nog geen 600.000 passagiers en draait daarmee op 1/3e van zijn capaciteit. Ook op Antwerpen kwam het herstel grotendeels tot stilstand, hoewel Air Antwerp sinds 14 september voorzichtig opstartte en TUI later in oktober opnieuw Alicante zal aanvliegen. Op alle luchthavens zit de vrees er in dat de tweede coronagolf nog zwaarder zal wegen op de cijfers van de komende maanden. Grote boosdoener is de wildgroei aan maatregelen die EU-lidstaten unilateraal, bijna als oorlogsverklaringen, afkondigen. Een harmonisatie op Europees niveau zou al heel wat onzekerheid bij de reizigers kunnen wegnemen. Minder onderhevig aan de crisis is de zakenluchtvaart. Luchtverkeersleider skeyes behandelde in augustus 2020 nagenoeg evenveel zakenjets als vorig jaar. In juni was bijvoorbeeld 17% van alle IFR-vluchten een zakentoestel. Een record; in "normale" tijden ligt dit cijfer rond de 6%.
-De lage vraag in de reissector blijft voor sociale beslommeringen zorgen. Net zoals bij andere sectorgenoten is een groot deel van de werknemers van Brussels Airlines (SN) nog steeds tijdelijk werkloos. De directie van SN wil haar personeel de mogelijkheid bieden om tijdelijk een andere baan te zoeken in afwachting van betere tijden. Brussels Airlines ging hiervoor een partnerschap aan met Randstad, die de werknemers van SN professioneel begeleidt naar een tijdelijke betrekking in een andere sector. Volgens beide actoren is dit de eerste maal dat een bedrijf een soortgelijke overeenkomst sluit met een uitzendkantoor.
Giovanni Verbeeck
